UBYTOVÁNÍ PRONÁJEM CHAT MORAVSKÝ KRAS JEDOVNICE BLANSKO

Jeskyně CHKO Moravský kras

Na území Chráněné krajinné oblasti Moravský kras je více než 1100 jeskyní, z nichž prozatím čtyři jsou přístupné veřejnosti.

Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně jsou to nejvyhledávanější jeskyně Moravského krasu - leží dva kilometry od Skalního Mlýna a jsou přístupné vchodem ve stěně krasového kaňonu Pustý žleb. Svou oblibu si získaly díky tomu, že návštěvníkům umožňují dostat se na dno propasti Macocha a zároveň podniknout plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě.

Jeskyně Balcarka

Jeskyně Balcarka leží v severní části Moravského krasu, v malebném úseku Suchého žlebu u Ostrova u Macochy, v přírodní rezervaci Balcarova skála - Vintoky. Je to úchvatný labyrint chodeb, dómů a propastí s bohatou a mnohotvárnou krápníkovou výzdobou.

Kateřinská jeskyně

Kateřinská jeskyně se nalézá na začátku Suchého žlebu. Je součástí výtokové jeskyně, o čemž svědčí nápadné stopy po proudících vodách a jejich erozní činnosti. Kateřinská jeskyně byla též bohatým nalezištěm kostí pleistocénních zvířat, především medvědů.

Sloupsko-šošůvské jeskyně

Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou komplexem dómů, chodeb a podzemních propastí vytvořených ve dvou patrech. Jeskyně se nacházejí na jižním okraji městečka Sloup. Patří do systému Amatérských jeskyní, což je nejdelší jeskynní systém v ČR.

Jeskyně Výpustek

Jeskyně Výpustek se nachází ve střední části Moravského krasu na levé straně Křtinského údolí. Jeskyně byla dříve známa pod názvem „Jeskynní bludiště Výpustek", je tvořena zejména fosilními partiemi někdejšího podzemního toku Křtinského potoka.

Amatérská jeskyně

Amatérská jeskyně leží v severní části Moravského krasu a je nejdelším jeskyním systémem v České republice - téměř 35 km. Jeskyně je tvořena Sloupsko-šošůvskými jeskyněmi, jeskyní Novou Rasovnou s propadáním Bílé vody, jeskyněmi Piková dáma, Spirálka, C 13, Starou a Novou Amatérskou jeskyní, propastí Macochou a ve vývěrové části pak Punkevními jeskyněmi.

designed by contents ©2023 UBYTOVÁNÍ CHATY JEDOVNICE