UBYTOVÁNÍ PRONÁJEM CHAT MORAVSKÝ KRAS JEDOVNICE BLANSKO

Důležité informace při návštěvě CHKO Moravský kras

Čtěte prosím pozorně následující informace, můžete se vyhnout problémům při návštěvě CHKO

V zájmu zachování přírodních a kulturních hodnot oblasti není dovoleno: poškozovat a znečišťovat přírodu, poškozovat povrchové i podzemní krasové jevy, chodit mimo značené cesty a trasy, vjíždět motorovými vozidly mimo veřejné komunikace, ničit květenu, zvířenu, lesní porosty, tábořit a rozdělávat ohně a vstupovat do nezpřístupněných jeskyní.

 Doprava a parkování u propasti Macocha i jeskyní

Placená parkoviště jsou před každou jeskyní. Výjimkou jsou jeskyně Punkevní, kde zaparkujete automobil popř. autobus na na placených parkovištích na Skalním Mlýně nebo u propasti Macocha. K jeskyním se z obou stanovišť dostanete pěšky nebo ze Skalního Mlýna silničním vláčkem a od propasti Macocha lanovkou

Nejexponovanější část Moravského krasu (Pustý a Suchý žleb) jsou uzavřeny pro veškerou automobilovou dopravu. Namísto ní zde návštěvníkům slouží ekologické dopravní prostředky (silniční vláček a kabinová lanovka). Placená parkoviště jsou před každou jeskyní. Výjimkou jsou jeskyně Punkevní, kde zaparkujete automobil popř. autobus na na placených parkovištích na Skalním Mlýně nebo u propasti Macocha.

Lanová dráha a silniční vlaková souprava

Hromadnou přepravu návštěvníků Punkevních jeskyní z koncového parkoviště Skalní mlýn zabezpečují dvě silniční vlakové soupravy. Navazující lanová dráha od roku 1995 zajišťuje návštěvníkům spojení od Punkevních jeskyní k vyhlídkovým můstkům propasti Macocha.

Ceník lanové dráhy a silniční vlakové soupravy

vláček cena
dospělí 60,- Kč
děti, studenti 50,- Kč
lanovka cena
dospělí 70,- Kč
děti, studenti 60,- Kč
vláček + lanovka cena
dospělí 110,- Kč
děti, studenti 90,- Kč

 

designed by contents ©2023 UBYTOVÁNÍ CHATY JEDOVNICE