UBYTOVÁNÍ PRONÁJEM CHAT MORAVSKÝ KRAS JEDOVNICE BLANSKO

 

Legenda o Macoše
Že je Macocha pojmenovaná podle jisté macechy, která do jejího jícnu vrhla nevlastního chlapce, ví každé malé děcko, co kdy bylo v Moravském krasu. Pokud nejste děcko ani jste kras nenavštívili, vězte, že Macocha je nejspíš OPRAVDU pojmenovaná podle macechy.
Historie o Macoše
Propast Macocha je více než 138 metrů hluboká a je největší propastí svého druhu ("Light hole") v České republice a i ve střední Evropě. Horní část propasti je dlouhá 174 metrů a široká 76 metrů. Na okraji propasti jsou dva vyhlídkové můstky . První z nich byl vybudován v roce 1882 - je umístěn v nejvyšším bodě a jmenuje se Horní můstek. Druhý z nich pochází z roku 1899, nachází se 92 metrů nad spodní částí propasti a je z něho velmi dobře vidět na dno.
Historie o Jedovnicích
Nejstarší písemná zmínka o Jedovnicích pochází z roku 1251. Historie tohoto městysu položeného v malebné kotlině mezi lesy je však starší. Souvisí s osídlováním kraje slovanským obyvatelstvem, živícím se zemědělstvím a dobýváním železné rudy.
CHKO Moravský Kras
Moravský kras je největší a nejlépe vyvinutou krasovou oblastí s nejširším spektrem krasových jevů v České republice. Nalezneme zde všechny krasové útvary s výjimkou poljí.
Info, jeskyně, lanovka
V zájmu zachování přírodních a kulturních hodnot oblasti není dovoleno: poškozovat a znečišťovat přírodu, poškozovat povrchové i podzemní krasové jevy, chodit mimo značené cesty a trasy, vjíždět motorovými vozidly mimo veřejné komunikace, ničit květenu, zvířenu, lesní porosty, tábořit a rozdělávat ohně a vstupovat do nezpřístupněných jeskyní.
Provozní doby v jeskyních a ceny vstupného
Vstupenky se kupují přímo před vstupy do jednotlivých jeskyní. Díky velké popularitě Moravského krasu bývá zejména v letních měsících kapacita jeskyní obsazena na mnoho týdnů dopředu. Doporučujeme tedy všem zájemcům o návštěvu Moravského krasu rezervaci vstupů.
PO STOPÁCH NAGELA
1. ČERVNA 2012 BYLA VA SLOUPSKO-ŠOŠUVSKÝCH JESKYNÍ OTEVŘENA PRO DOBRODRUŽNÉ NALADĚNÉ NÁVŠTĚVNÍKY ZÁŽITKOVÁ TRASA VEDENÁ SPODNÍMI PATRY JESKÝNÍ NAZVANÁ ( PO STOPÁCH NAGELA )

designed by contents ©2023 UBYTOVÁNÍ CHATY JEDOVNICE